Loading...

Οι αθλητές/τριες  που ισοβάθμησαν   στην  τελευταία θέση  των προκριθέντων από τα Περιφερειακά Πρωταθλήματα 2019, προκρίνονται και συμπεριλαμβάνονται στα ονόματα των προκριθέντων αθλητών/τριων    OPTIMIST και LASER 4,7..
Επιπλέον προκρίνονται στην κατηγορία OPTIMIST ο αθλητής Στυλίδης Θεόφιλος  και στην κατηγορία  LASER 4,7 η αθλήτρια Τσιασιώτη Βασιλική , οι οποίοι προσκόμισαν βεβαιώσεις Νοσοκομείου.

Προκήρυξη

Ονόματα Προκριθέντων Αθλητών
Τρίτη, 02 Απριλίου 2019 15:36

50th Trofeo S.A.R. Princesa Sofia

Ο Γιάννης Μιτάκης έκανε το καλύτερο ξεκίνημα από πλευράς των Ελλήνων ιστιοπλόων στο Κύπελλο της Πριγκίπισσας Σοφίας που διεξάγεται στην Μαγιόρκα.
Μετά τις πρώτες δύο ιστιοδρομίες είναι 6ος στην κατηγορία ΦΙΝΝ, ενώ στα 470 οι Ολυμπιονίκες μας Π. Μάντης – Π. Καγιαλής στην δεύτερη κούρσα τερμάτισαν 1οι.

Δεν αγωνίζονται οι αθλητές μας στα RSX εκτός του Αλέξανδρου Καλπογιαννάκη , διότι ετοιμάζονται για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που θα γίνει και αυτό στη Μαγιόρκα κατά το διάστημα  7-13/4/2019.

Περισσότερα

 

Συμμετέχει η Εθνική Ομάδα RS:X αποτελούμενη από:

Β. Κοκκαλάνης- Ναυτικός Αθλητικός Ομιλος Βάρκιζας Βάρης,     
Α. Καλπογιαννάκης- Ναυτικός Ομιλος Βουλιαγμένης,
Λεωνίδας Τσορντανίδης -Ναυτικός Ομιλος Άνδρου ,
Κ. Δίβαρη -Ναυτικός Αθλητικός Ομιλος Βάρκιζας Βάρης , 

                  
καθώς και οι Αθλητές και Αθλήτριες:

Χ. Κόγιας- Ναυτικός Αθλητικός Ομιλος Βάρκιζας Βάρης          

Γ. Καρβουνιάρης - Ναυτικός Αθλητικός Ομιλος Βάρκιζας Βάρης          

Ι. Σύρτη -Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Πόρτο Ράφτη           

Περισσότερα:   

Στον Διεθνή Αγώνα συμμετέχουν αθλητές και αθλήτριες των Εθνικών Ομάδων από τις κατηγορίες  470, 49er, Laser Std & Rdl ,RS:X ,Finn.

470

Π. Μάντης -Π. Καγιαλής (Ιστιοπλοϊκός Ομιλος Πειραιώς-Ναυτικός Ομιλος Κατοίκων Βουλιαγμένης )
Β. Παπουτσόγλου- ι. Ορφανός (Ιστιοπλοϊκός Ομιλος Πειραιώς)
Μ. Μπόζη-Ρ. Κλωναρίδου (Ναυτικός Ομιλος Θεσσαλονίκης)

49
er

Π. Καμπουρίδης-  Σ. Νούτσος  ( Ναυτικός Ομιλος Ελλάδος- Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)   

 

LASER STD

Δ. Παπαδημητρίου (Ναυτικός Ομιλος Βουλιαγμένης)
Μάριος Καραδήμας (Σύλλογος Ερασιτεχνών Αλιέων Τζιτζιφιών Καλλιθέας)

LASER RDL

Β. Καραχάλιου (Ιστιοπλοϊκός Ομιλος Πειραιώς)
Α. Φακίδη (Ναυτικός Ομιλος Βουλιαγμένης)
Α. Προβελέγγιου (Ναυτικός Ομιλος Δελφινάριο)

 RS:X- Μ

Β. Κοκκαλάνης (Ναυταθλητικός Ομιλος Βάρης Βάρκιζας)
Α. Καλπογιαννάκης (Ναυτικός Ομιλος Βουλιαγμένης )

RS:X- W

Κ. Δίβαρη (Ναυταθλητικός Ομιλος Βάρης Βάρκιζας)

 FINN

Γ. Μιτάκης (Ναυτικός Ομιλος Ελλάδος)         

 Περισσότερα:

Πέμπτη, 21 Μαρτίου 2019 15:47

Pre European “Eastern Finn Regatta”

Athens International Sailing Center, Greece ,22nd - 25th April 2019

Τετάρτη, 20 Μαρτίου 2019 11:06

Εθνικές Ομάδες

Mετά τους αγώνες πρόκρισης σε 6 Ολυμπιακές κατηγορίες συγκροτήθηκαν οι εθνικές ομάδες, οι οποίες αποτελούνται από τους εξής ιστιοπλόους: